Wybór najlepszej maski do włosów

Kiedy nasze włosy odmawiają posłuszeństwa w trakcie stylizacji, wypadają, stają się łamliwe, są przesuszone i matowe, najwyższa pora na zmianę kosmetyku. Szczególnie długie włosy wymagają kompleksowej pielęgnacji. Warto więc zainwestować w najlepszej klasy profesjonalny produkt, który przyniesie zadowalające efekty już po kilku zastosowaniach.

Spośród szerokiej gamy preparatów fryzjerskich dobrze jest zakupić cały zestaw, składający się z szamponu, odżywki, maski i serum. Nie wszystkich jednak stać na taką całościową pielęgnację. Zresztą nie zawsze jest ona wymagana. Czasami wystarczy jeden dobrej jakości kosmetyk. Najwyższą skutecznością cieszą się wciąż maski do włosów. Są one skondensowanymi odżywkami, które działają jak balsam na uwrażliwione i zmęczone kosmyki. Przywracają im witalność i elastyczność oraz zdrowy połysk już po kilku tygodniach. Odżywka nie jest kiepskim wyborem, ale jej działanie nie jest aż tak efektywne. Szampon jedynie przygotowuje włosy do przyjęcia dawki składników odżywczych później nakładanych preparatów.

 Maski do włosów nakładane są na umyte i osuszone kosmyki. Pozostawione na włosach przez kilka minut potrafią przeprowadzić prawdziwą rewolucję, o ile wybierzemy sprawdzony preparat o wysokiej skuteczności. Dodatkowo działanie maski do włosów jest wzmocnione wyższą temperaturą powietrza. Dlatego też zaleca się nakładanie tego preparatu przed wejściem do sauny, w gorącej kąpieli lub użycie specjalnego czepka termicznego, owinięcia głowy w ręcznik i skierowanie na nią ciepłego strumienia suszarki. Pod wpływem wysokiej temperatury łuski otwierają się i składniki odżywcze, znajdujące się w preparacie wnikają głęboko w strukturę włosa.

Czym powinniśmy kierować się wybierając najlepszą maskę? Niekoniecznie ceną. Chociaż istotnie, bardzo dobre maski fryzjerskie są drogie. Warto jednak zainwestować w ekskluzywny kosmetyk raz na jakiś czas, a włosy na pewno odwdzięczą się pięknym wyglądem. Branżowe źródła takie jak http://chaotic.pl/ służą cennymi wskazówkami na ten temat. Najlepsze maski do włosów oferuje między innymi marka Kerastase. Jej preparaty mają wysoką cenę, ale działają błyskawicznie i nie powodują podrażnień. Jeśli nie chcemy przeznaczać dużej sumy pieniędzy na jeden produkt, warto poszukać czegoś w internetowych sklepach fryzjerskich, które dzięki sprzedaży wysyłkowej oferują szybki sposób na nabycie profesjonalnych kosmetyków trudno dostępnych marek.

Odpowiednio dobrana maska do włosów nie powinna obciążać fryzury. Zwykle tego typu preparaty mają podwójne działanie nawilżające. Delikatniej działają odżywki, ale należy je stosować codziennie i w wyniku tego szybko się kończą. Maski do włosów wystarczają na dłużej, a ich użycie ograniczyć można do jednego razu w tygodniu. Maska powinna być dobrana ściśle pod kątem rodzaju włosów, jakie posiadamy. Bardzo wysoką skutecznością cieszą się maski do włosów zniszczonych i farbowanych, ale nie należy ich stosować do włosów przetłuszczających się. Jeśli borykamy się z problemami skóry głowy, np. łupieżem, warto najpierw zwalczyć objawy choroby, a następnie rozpocząć kurację odpowiednią maską.