Wybór opon

Kiedy znacznie spada lub wzrasta temperatura powietrza na zewnątrz, oznacza to, że czeka nas wymiana opon Poznań dysponuje dużą liczbą warsztatów wulkanizacyjnych, które oferują swoje wysokiej jakości usługi w zakresie sezonowej zmiany ogumienia, wyważania, kontroli kół i felg, naprawy oraz sprzedaży nowych i używanych opon, a także napełniania azotem lub powietrzem.

Musimy pamiętać, żeby zawsze korzystać z pomocy zaufanych i doświadczonych osób. Należy wystrzegać się sezonowych „specjalistów”, którzy zwykle nie posiadają żądnych kwalifikacji. Przed wymianą opon powinniśmy pamiętać o sprawdzeniu głębokości bieżnika oraz ogólnego stanu ogumienia. Kontrola opon nie powinna jednak ograniczać się do dwóch razy w roku. Sprawdzenie ich pod względem zmian typu bruzdy, pęknięcia, przecięcia i przetarcia jest niezbędne przynajmniej raz w miesiącu. W naszym kraju nie ustrzeżemy się dziur na drogach, a to one są zwykle głównym winowajcą szybszego zużycia zarówno opon, jak i felg w naszym pojeździe.  

Sprawa jest podobna z biksenonami. Warto pamiętać o częstym sprawdzaniu odpowiedniego konta pod którym pada światło na jezdnie, ponieważ źle zamontowane biksenony potrafi oświetlić innych kierowców, co sprawia zagrożenie, szczególnie w przypadku gdy jedziemy w terenie niezabudowanym. Ważne jest też by wiedzieć od kogo kupujemy nasze biksenony. W internecie można napotkać wielu oszustów, których produkty nie spełniają nawet najbardziej podstawowych norm bezpieczeństwa.