Dobrze urządzone biura

 

urządzanie biuraNie od dziś wiadomo, że nowoczesne biuro sprzyja nie tylko poprawie komfortu pracy, ale także sprawia, że klienci przychodzą do firmy częściej i obdarzają ją niemałym zaufaniem. Jeszcze kilkanaście lat temu na pierwszym miejscu stawiano jakość wykonywanych usług. Dziś kultura masowa propaguje często zupełnie inne wzorce. Obok wysokiego standardu usług równie ważny staje się tak zwany image każdej firmy. Doświadczony właściciel wie, że warto zadbać nie tylko o posiadanie wykwalifikowanych pracowników, ale także o biuro, w którym każdy spędzi czas efektywnie i komfortowo. Dlatego też tak ważne staje się dzisiaj miejsce, w którym dana spółka posiada swoją siedzibę. Firmy deweloperskie masowo inwestują w budowę biurowców, które cieszą się rosnącą popularnością wśród przedsiębiorców. Jaka zatem powinna być idealnie urządzona przestrzeń dla pracowników firm nowoczesnych i innowacyjnych? Wydaje się, że odpowiedź jest prosta, ale tak naprawdę na doskonale zaaranżowane biura składa się wiele ważnych czynników, które trzeba spełnić.

 Na co zwraca uwagę konsument w XXI wieku

Dawniej to solidne firmy wiodły prym na rynku. Jeszcze dekadę temu pojęcie reklamy nie było w Polsce zbytnio rozpropagowane. To głównie pocztą pantoflową wiedzieliśmy, z usług jakiej firmy korzystać w określonej sytuacji. Dziś jest zupełnie inaczej. Konsument nauczył się obserwować otoczenie i wyciągać odpowiednie wnioski. Solidność usług wciąż jest oczywiście w cenie, jednak obok niej staje również tak zwany wizerunek firmy. Klient prędzej uda się do spółki zlokalizowanej w przyjemnej okolicy, posiadającej przy okazji nowoczesne i eleganckie biuro. Firmy masowo przenoszą się więc ze starych budynków, często przedwojennych do nowych siedzib, znajdujących się w nowoczesnych i innowacyjnych biurowcach, takich jak pewien wielkopolski budynek. W takich miejscach z pewnością jest przez dzisiejszych klientów o wiele bardziej doceniany i postrzegany co najmniej pozytywnie.

Zatrudnienie architekta pomoże zaaranżować wnętrza

Wybór biura to dziś jednak dopiero początek. Mimo, że biurowce gwarantują takie udogodnienia jak windy czy klimatyzacja, wynajętą przestrzeń wciąż trzeba samemu zaaranżować. Pozostaje pytanie jak to zrobić. Liczy się przede wszystkim ilość stanowisk, które trzeba stworzyć oraz dostępny metraż. W takich sytuacjach doskonale sprawdzą się zawodowi architekci, którzy podpowiedzą właściwe rozwiązania. W cenie są dziś na przykład przestrzenie open space, które można dowolnie dzielić na potrzebne nam pomieszczenia. W ten sposób można oryginalnie i pomysłowo urządzić dostępną przestrzeń. Z pewnością w tym ostatnim pomoże zawodowa firma architektoniczna.

Rozwiązania XXI wieku pojawiają się w nowoczesnych biurowcach

praca w korporacjiNowoczesne biurowce mają nie tylko zachwycać klientów – chodź i to wydaje się dziś bardzo istotnym czynnikiem. Równie ważne jest to, by wybierać obiekty nowoczesne i przystosowane do potrzeb pracowników. Warto zwrócić uwagę chociażby na wspomnianą wcześniej klimatyzację, którą montuje się dziś w zasadzie w każdym nowym budynku. Innowacyjne pomieszczenia są również przystosowane to korzystania z nich przez osoby niepełnosprawne. Nowe budynki przeznaczone na wynajem biur posiadają innowacyjne windy z systemami głośnomówiącymi oraz płaskie podjazdy czy miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnością. W ten sposób z budynków mogą korzystać nie tylko pracownicy mający problemy zdrowotne, ale także klienci udający się do biur na spotkania z właścicielem czy też jego podwładnym.

Pracownicy muszą mieć zapewniony komfort pracy

Komfort pracy to dziś kwestia, którą szeroko porusza się w środowiskach takich jak związki zawodowe. Często zdarza się tak, że pracownicy nie mają zapewnionych odpowiednich warunków pracy. Niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego, że praca biurowa – podobnie jak praca fizyczna – może odbić się na zdrowiu człowieka. Dla przykładu źle dobrane meble czy monitor stojący zbyt blisko mogą w przyszłości – i to całkiem niedaleko – zaowocować problemami z kręgosłupem czy ze wzrokiem. Takim problemom łatwo można jednak zapobiec. Wytyczne określające utworzenie właściwego stanowiska pracy w biurze można znaleźć nawet w internecie. Wspomniany nieco wcześniej architekt wnętrz z pewnością pomoże z kolei wybrać odpowiednie meble i urządzenia. Tak naprawdę nie trzeba wiele, by pracownik wykonywał swoją pracę solidnie i efektywnie. Inwestycja w ludzi zaowocuje dobre wykonanymi zleceniami i zadowoleniem klientów.

Nowoczesne biuro sprzyja nie tylko wizerunkowi firmy, ale także poprawie bezpieczeństwa i komfortu pracy. Zarówno pracownicy, jak i klienci powinny czuć się na spotkaniu biznesowym bezpiecznie i komfortowo. Nic więc dziwnego, że zazwyczaj firmy walczą o to, by zdobyć miejsce w nowym i innowacyjnie zaprojektowanym biurowcu. Przykładem takiego miejsca jest poznański niurowiec. Wynajęcie tam miejsca jest drogie, ale opłaca się sprawdzać co jakiś czas, czy jakaś firma nie zwolniła wolnej przestrzeni. Technologie dwudziestego pierwszego wieku poprawiają efektywność pracy, która wcześniej czy później pozytywnie odbija się na realizowanych zleceniach. Warto również ponownie podkreślić, iż w znaczny sposób na samopoczucie pracowników i klientów wpływa wystrój wnętrz i pomieszczeń biurowych. Osobliwie dobrane dodatki mogą z pozoru wydawać się nieistotne, jednak wpływają one znacznie na efekt końcowy, który najbardziej interesuje dzisiaj konsumentów, a więc jednocześnie także potencjalnych klientów.