Klasy okien dachowych Velux

Velux okna dachowe
Velux okna dachowe to doskonała opcja na doświetlenie naturalnym światłem pokoi rozmieszczonych na poddaszu. Jest to bardzo ważne, ponieważ promienie słoneczne pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Odpowiednio doświetlone pomieszczenia sprawiają, że chce się z w nich przebywać, napawają nas optymizmem i zachęcają do działania. Okna to dość duża inwestycja, dlatego każdy z nas chce, aby okazała się ona inwestycją na lata. Wybierając Velux okna dachowe zyskujesz gwarancję, że tak właśnie będzie. Okna te dzięki temu, że wykonane zostały z najwyższej jakości materiałów i przy wykorzystaniu innowacyjnych technologii, przez długie lata, pomimo intensywnej eksploatacji wyglądają i sprawują się tak, jak tuż po zamontowaniu. Velux okna dachowe dostępne są w trzech klasach. Oto krótka charakterystyka każdej z nich.
1.Klasa Standard. Możesz zdecydować się na okna w wersji drewnianej i drewniano-poliuretanowej z górnym lub dolnym otwieraniem. Są one odporne na każdą pogodę, świetnie znoszą nawet grad i zalegający śnieg oraz lód. Energooszczędna szyba przyczynia się do zmniejszenia wysokości rachunków za ogrzewanie. Wentylacja została zintegrowana z uchwytem służącym otwieraniu i zamykaniu okna, dlatego możliwy jest stały dostęp świeżego powietrza do pokoju. Świeżego i co ważne - czystego. Otóż w okno wbudowany został filtr, który dba o to, by docierające do pomieszczeń, było czyste. Czyste będzie także okno, nawet z zewnętrznej strony, gdyż umycie go, dzięki możliwości obrotu o 180° i zasuwce blokującej nie stanowi żadnego problemu. Velux okna dachowe fabrycznie wyposażone są w zaczepy instalacyjne , dzięki temu i systemowi Pick&Click szybko i z łatwością zamontujesz markizy i rolety. ThermoTechnology podwyższa parametry izolacyjne okna.
2. Klasa Standard Plus. Velux okna dachowe tej klasy posiadają wszystko to, co okna z poprzednio opisywanej i kilka dodatkowych zalet. Energooszczędny pakiet trzyszybowy sprawia, że z pomieszczenia nie ucieka cenne ciepło, a co się z tym wiąże - opłaty za zużyta energię są znacznie niższe. Jakby tego było mało, okna te zostały wzbogacone uszczelką, która podnosi dźwiękoszczelność. Możesz więc odpoczywać i spać spokojnie, żadne dźwięki z zewnątrz nie powinny zakłócić Twojego spokoju.
3. Klasa Premium. Są to Velux okna dachowe najwyższej klasy. Na szczególną uwagę zasługuje pakiet wyciszania deszczu. Dzięki niemu okna te gwarantują spokojną, przespaną noc nawet podczas ogromnej ulewy. Bez względu na to, jak jesteś wyczulony na dźwięki dobiegające z zewnątrz, tych nie usłyszysz. Okna z pakietem wyciszania deszczu są doskonałym rozwiązaniem do sypialni, ale także do dziecięcych pokoi, gdyż maluchy słysząc obijające się o szyby krople deszczu, mogłyby się bardzo wystraszyć i miałyby problemy z zaśnięciem. Aby zwiększyć komfort użytkowania okien, możesz zdecydować się na system elektrycznego sterowania. Przy jego pomocy nie będziesz musiał ruszać się z fotela, by otworzyć okno, zamknąć je, podnieść lub opuścić roletę.